Welkom op de pagina van Dogs Trauma & Sensory Therapy® (DTST®) 
Wat houdt Dogs Trauma & Sensory Therapy® in? DTST® is EMDR voor honden.
Hierbij wordt er aan het trauma van de hond gewerkt door middel van buzzers. We gaan prikkels die uw hond eng vind, of een trauma door opgelopen heeft, omzetten naar een positieve gedachte en deze ook zo opslaan in het geheugen van uw hond.
- Uw hond heeft een angst/ trauma voor bepaalde triggers/ prikkels. Het is niet zo dat we met de buzzers “trekken aan de lijn” kunnen verhelpen.
- Voorbeelden zijn; angst voor vuurwerk, angst voor andere honden of mensen, aanrakingen, harde (tuin) geluiden. Het is handig als u weet wanneer het begonnen is, dan kunnen we beter de kern aanpakken. Bij bijvoorbeeld buitenlandse honden weten we dat vaak niet. Dan zal het traject mogelijk wat langer duren omdat er meerdere lagen van angst omgezet moeten worden.
- Van belang is dat je hond geen pijn heeft. U kunt dit vooraf laten checken bij uw dierenarts.
Als u al zeker weet dat uw hond geen pijn heeft, dan starten we met het invullen van het intakeformulier. Deze wordt u toegestuurd via de e-mail. Wanneer wij deze retour hebben ontvangen zullen wij een afspraak maken om dit te bespreken en om uw hond vast aan de buzzers te laten wennen. Deze sessie duurt maximaal één uur en kost € 90,-.

De vervolgsessies duren een half uur tot een uur, afhankelijk van hoe uw hond reageert en aan welke trauma’s we gaan werken. Deze sessies kosten € 55,- per half uur.
Indien blijkt dat uw hond ook gedragsbegeleiding nodig heeft, dan kan het nodig zijn een tweeledig traject in te gaan. De kosten hiervan zijn € 115,- per uur.
Er zit 1 tot 2 weken tussen de sessies (zodat uw hond alles kan verwerken) voordat wij een nieuwe afspraak maken.
Naast de buzzersessies zult u thuis ook zorgvuldig met uw hond om moeten gaan. Denk hierbij aan; goed op gedragsveranderingen letten. Belonen op momenten dat de hond naar u toekomt terwijl hij vroeger weg dook of naar huis wilde. Er zijn verschillende scenario’s denkbaar, afhankelijk van het probleem. U gaat bijvoorbeeld niet de prikkels bewust opzoeken. Weet dat uw hond rust nodig heeft na de sessies en dat gedragsveranderingen gelijk al zichtbaar kunnen zijn. Wij zullen het daar uitgebreid met u over hebben tijdens de intakesessie.
DTST® wordt in samenwerking gedaan met Anneke Pruis van Wool en Woof. Wij rekenen hiervoor geen extra kosten.

